FLEKNA: Energie nám nechybí. Máme co nabídnout

Dvaapadesátiletý energetik Zdeněk Flekna vede v letošních komunálních volbách kandidátku Hnutí SPOLU. V Semilech, kde hnutí kandiduje, by rádi konečně dostali prostor ve městě něco změnit. Sám lídr by se chtěl podívat na zoubek městskému rozpočtu a zarazit předražené investice.

Být lídrem kandidátky je obrovská zodpovědnost? Bylo to těžké rozhodování?

Velice si vážím této nabídky. Nominovali mě členové a podporovatelé našeho hnutí. Rád jsem tuto nabídku přijal. Jak se totiž může přesvědčit každý sám, máme opravdu silnou kandidátku. Jsou mezi námi lidé z mnoha profesí a s mnohými zkušenostmi. Je to vlastně pro mě čest vést tak skvělou partu lidí.

Máte nějaké zkušenosti s komunální politikou?

Mám. Již třetí volební období jsem zastupitelem města. Bohužel v opozici toho člověk nezmůže mnoho, alespoň v Semilech tomu tak je. Vedení města od začátku zavrhuje jakoukoliv spolupráci napříč celým zastupitelstvem, tedy i aktivní spolupráci s opozicí. Myslím si, že je to škoda. Každý ze zastupitelů něčemu rozumí, má nějaké zkušenosti či praxi. Měli bychom si naslouchat a vzájemně spolupracovat.

Co byste rád v Semilech změnil, pokud byste dostal prostor?

Od začátku tvrdím, že se chci aktivně podílet na rozvoji města. Rád bych se zaměřil především na předražené a netransparentní zakázky, do kterých jako opozice jen těžko vidíme. Investovat například desítky milionů korun do biotopu mi přijde jako vyhazování peněz z oken. My musíme hospodařit a investovat s rozumem a především investovat do projektů, které mají smysl. Konkrétně například do výstavby krytého plaveckého bazénu. Než však začneme s investicemi, musíme dát dohromady rozpočet.

Proč dát hlas Hnutí SPOLU?

Jsme parta dobrých lidí, lidí různých profesí a povolání, kteří mají přehled o fungování města. Můžeme tak Semilům značně pomoci. Mnozí z nás již nyní pracují pro naše město, a to ve svém volném čase.

Na závěr poslední otázka: Jak relaxujete?

Na odpočinek moc času není, jako energetik však ztrátou energie netrpím, a to ani ostatní spolukandidáti. To je samozřejmě jen vtip na odlehčení. Mým největším koníčkem je a vždy bylo lyžování a zimní sporty. Aktivně se podílím na vedení lyžařské školy v Semilech, kde jsem dlouholetým předsedou.

Děkujeme za rozhovor!


Vytisknout